Kategorijas
Autobusu tūres - Latvija

Līgo svinības Latgalē
Pasūtīt
Ceļojuma apraksts
Vasara ir pašā pilnbriedā. Gaiss smaržo pēc ziediem, pļavām un jau pēc svaigi pļauta siena. Vasaras Saulgrieži- brīdis, kad piedzīvojam gada garāko dienu un īsāko nakti. Šo svētku tradicionālais mielasts ir siers un alus. Mēs aicinām doties aizraujošā ekskursijā, lai nesteidzīgi baudītu sestdienu, mūsu Latvijas dabas skaistumu un nobaudīt vietējā ražojuma sierus alu. Zilo ezeru zeme, kur ūdens ir visdzidrākais un pļavās viszaļākā zāle un krāšņākie ziedi. Te smaržo pēc īstas Latgales... viesmīlība un cilvēku dāsnās sirdis.

1. diena. Izbraukšana pl. 08.00 Īsa apstāšanās kafijas pauzei. Jau tuvojoties Ludzai, mēs redzam kalnā lepni slejamies pret dzidrajām debesīm Katoļu baznīcu un pavisam blakus- Ludzas pilskalnu ar pilsdrupām. Mūsu ekskursija sākas ar pilsētas apskati vietējā gida pavadībā- pilsētas vēsturiskais centrs, Dievmātes skulptūra, Karņicka kapela, Livonijas ordeņa pilsdrupas, Ludzas pilsētas parks ar fantastiskajām ziedu skulptūrām, vides un mākslas objekts saules pulkstenis „Sagaidīsim saullēktu Ludzā”..... un daudz kas cits.
Ludzas amatnieku centrs- Ludzas pilskalna pakājē izveidotais Amatnieku centrs aicina apgūt senos arodus Suprātku istabā, līdzdarboties keramikas, audēju, skroderu darbnīcās. Izstāžu zālē iespējams aplūkot novada meistaru darbu izstādes. Tepat amatnieku centrā baudīsim arī pusdienas... īstas latgaļu pusdienas.
Pēc pusdienām dod Izbrauciens ar
koka plostu pa Mazo Ludzas ezeru, vērojot pilsētas panorāmu varēsim baudīt nesteidzīgo mazpilsētas dzīves ritmu. Dodamies Rēzeknes virzienā. Līgo svinēsim un nakšņosim viesu mājā “Zaļā sala”… tā ir vieta, kur baudīsiet īstu latgaļu viesmīlību! Protams, Līgo svētku ugunskurs, mājražotāju siers un alus vai kvass. Latgale un Zaļā sala ir īstā vieta, kur pavadīt gada īsāko nakti… Latgale spēj apburt!

2. diena. Brokastis. Nesteidzīga apskates ekskursija pa Rēzekni- pilsētu Latgales sirdī… koncertzāle Latgales Gors, Zeimuļs, piemineklis Latgales Māra.. Rēzekne pēdējo gadu laikā ir mainījusies no vienkāršas pelēkas pilsētas uz greznu un sakoptu. Pilsētas ciemiņi ir pārsteigti, bet vietējie iedzīvotāji lepni. Pēcpusdienā dodamies Rīgas virzienā. Apstāšanās Teiču rezervāta malā un iespēja vērot daudzkrāsaino Teiču purvu no 27 metrus augstā skatu torņa. Teiču dabas rezervāts dibināts 1982. gadā kā nozīmīga vieta purvam specifisku un retu putnu sugu saglabāšanā, kā barošanās un atpūtas vieta migrējošiem ūdensputniem, kā mitrājiem raksturīgo augu sugu un biotopu saglabāšanas vieta, arī kā vieta daudzu bezmugurkaulnieku sugu eksistences nodrošināšanā. Vakarā ierašanās Rīgā (20.00- 21.30)*

Cenā iekļauts:
- Brauciens komfortablā autobusā;
- Gida-grupas vadītāja pakalpojum
- Nakts viesu namā, divvietīgi un trīsvietīgi numuri;
- Brokastis


Papildu izdevumi:
- Ekskursijas pakete- 25.00 EUR, skolēniem, studentiem, invalīdiem un pensionāriem- 20.00 (apskates ekskursija pa Ludzu ar vietējo gidu, ekskursija Ludzas amatnieku centrā, pusdienas, brauciens ar plostu, apskates ekskursija pa Rēzekni, Līgo svētku svinības ar sieru un alu);
- Personīgie tēriņi

Ja klients braucienā dodas viens- piemaksa par SGL numuru 25 EUR

Ceļojuma tūroperators: SIA “Nikos Travel"
* Atgriešanās laiks var mainītie saistībā ar apstākļiem, kuri nav atkarīgi no tūroperatora.