Kategorijas
Autobusu tūres - Lietuva

Meteņu svinības Kauņā
Pasūtīt
Ceļojuma apraksts
Izbraukšana no Rīgas plkst. 7.00. Īsa apstāšanās kafijas pauzei. Ierodamies Kauņā. Tā ir otrā lielākā Lietuvas pilsēta, kuru par mājām sauc vairāk nekā 300 tūkstoši iedzīvotāju. Tā atrodas divu upju – Nemūnas un Neres – krastos. Vecpilsēta izvietojusies uz pakalniem un upju ielejās. Pilsētā ir daudz skaistu apskates un izklaižu objektu. Piedāvājam īsu apskates ekskursiju. Dodamies uz brīvdabas muzeju žemaišu Meteņu jeb Užgavenes svētku baudīšanai. Savus Meteņus (Užgavenes, tulkojumā no lietuviešu valodas "aizgavēnis" jeb laiks pirms Lielā gavēņa) lietuvieši vienmēr svin kārtīgi, tie ir vieni no gada krāšņākajiem un priecīgākajiem svētkiem, kuros tiek pavadīta ziema un Zeme tiek atmodināta pavasarim. Pēc Meteņu gardumiem sākas Lielā gavēņa laiks līdz pat Lieldienām. Tradicionāli plašākās un krāšņākās svinības norisinās Rumšiškes brīvdabas muzejā ar masku un tērpu parādi, gadatirgu, mielošanos ar pankūkām ziemas prieku baudīšanu, dziesmām un dejām vietējo folkloras kopu pavadījumā. Īpašie ēdieni - pankūkas visdažādākās formās dominē starp tiem. Vēsturiskie lietuviešu ēdieni ir žemaišu šiupinis - pupu, zirņu, pērļu grūbu, kāļu un cūkas galvas vai astes sautējums, spurga - taukos vārīta virtuļa līdziniece, šaltiena - cūkas aukstā gaļa apaļā formā, un tiem uzdzerams īpaši brūvēts miežu alus. Nākamā reize, kad brūvēs alu būs Lieldienas. Iespaidīga izmēra salmu lelle (More vai Kotre) tiek sadedzināta, kas simbolizē aizejošo ziemu un slikto, kas tajā sakrājies. Pēc jautrām svinībām izbraucam uz mājām. Vēlu vakarā ieradīsimies Rīgā.

Cenā iekļauts:
- Brauciens komfortablā autobusā;
- Gida-grupas vadītāja pakalpojumi;

Papildus izdevumi:

* Ekskursiju pakete- 9 EUR- pieaugušajiem, 7.5 EUR- skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem (Apskates ekskursija Kauņā un ieejas biļete brīvdabas muzejā);
* Apdrošināšanas polise;
* Personīgie tēriņi

Apskates objektu secība var mainīties vietām. Cenas un papildu izdevumi ir norādīti pēc 10.01.2022 pieejamās informācijas.

Brauciens notiek zaļajā režīmā.