Kategorijas
Autobusu tūres - Igaunija

Sīpolu ceļš un vecticībnieki Peipusa krastā
Pasūtīt
Ceļojuma apraksts
Pl. 06.30 no rīta izbraukšana no Rīgas. Īsa apstāšanās kafijas pauzei. Ciemošanās Mustvē vecticībnieku muzejā. Mustvē vecticībnieku muzejs pārstāv vienu no 21 Dienvidigaunijas vietām, kas ir atklāšanas vērtas, un ir atzīmētas ar National Geographic dzelteno logu. Šo vietu apmeklēšana tiek ieteikta kultūras un vēstures interesentiem. Eksponāti sniedz pārskatu par vecticībnieku kultūru vakar un šodien. Kolekcijā ir patvāri, gludekļi, vecticībnieku apģērbi, patēriņa preces, mēbeles un zvejas piederumi. Savu vietu šeit it atradušas arī J. Kolpakova gleznas par Mustvē baznīcu, P. Mihailova un viņa dēlu kokgriezumi un L. Korobova gleznas un zīmējumi par Peipusa ezeru.
Sīpolu un zivju gadatirgus Kallastē!
Kallastes Sīpolu gadatirgus notiek jau vairāk nekā desmit gadu. Tas ir kļuvis par vienu no lielākajiem Peipusa ezera tradicionālajiem vasaras nobeiguma pasākumiem. Katru vasaru augusta pēdējā nedēļas nogalē Kallastē pulcējas cilvēki no visiem Igaunijas nostūriem un arī no kaimiņvalstīm. Pārdevēji tirgo dažādas preces, taču nemainīgs ir palicis viens – slavenais Peipusa ezera sīpols. Peipusa ezera sīpols šeit dzīvojošajiem ir nesis peļņu gadu no gada, tas tiek audzēts īpašās augstās dobēs un augustā un septembrī tas tiek piedāvāts pircējiem skaistos grozos. Sīpolu audzēšana Peipusa ezera krastā ir roku darbs, sākot no dobju veidošanas līdz pat sīpolu žāvēšanai. Līdztekus gadatirgum Kallastē risinās daudzveidīga kultūras programma. Programmā ir gan gadatirgus, gan arī rokdarbu istabas, tiek piedāvāta īsta uz ugunskura gatavota zivju zupa – „uhhaad”.
Alatskivi pils-
pasaku pils uz Igaunijas austrumu robežas gaida apmeklētājus! Šeit iepazīsies ar vienas muižas ģimenes dzīvi un vēsturi, kā arī ar 100 gadus atpakaļ muižā strādājošiem dažādiem kalpotājiem. Pils gidi pastāstīs dažādus stāstus, papildus varat izmēģināt savu roku suvenīru pagatavošanā. Lai iepazītos ar ekspozīciju, kas vijās cauri trim stāviem, jārēķinās ar vismaz pusotru stundu. Vēlu vakarā ierašānās Rīgā.


Cenā iekļauts:

* Brauciens komfortablā autobusā;
* Gida - vadītāja pakalpojumi:

Papildus izdevumi:

* Vecticībnieku muzejs ( ar gidu krievu valodā)- 3.50 EUR , bērniem, pensionariem- 2.50 EUR;
* Alatskivi pils (ar gidu krievu valodā)- 5.50 EUR, pensionāri- 4.50 EUR, skolēni, studenti- 3.50 EUR
* Medicīniskā apdrošināšana
* Personīgie tēriņi

Apskates objekti var mainīties vietām. Cenas un papildu izdevumi ir norādīti pēc 16.07.2019 pieejamās informācijas