Kategorijas
Autobusu tūres - Latvija

Ziemassvētku laiks Latgalē (Ludza, Rēzekne,Aglonas bazilika un Aglonas maizes muzejs)
Pasūtīt
Ceļojuma apraksts
1. diena Pl. 09.00 izbraukšana no Rīgas. Īsa apstāšanās kafijas pauzei. Jau tuvojoties Ludzai, mēs redzam kalnā lepni slejamies pret dzidrajām debesīm Katoļu baznīcu un pavisam blakus- Ludzas pilskalnu ar pilsdrupām. Mūsu ekskursija sākas ar pilsētas apskati vietējā gida pavadībā- pilsētas vēsturiskais centrs, Dievmātes skulptūra, Karņicka kapela, Livonijas ordeņa pilsdrupas, Ludzas pilsētas parks, vides un mākslas objekts saules pulkstenis „Sagaidīsim saullēktu Ludzā”..... un daudz kas cits. Ludzas amatnieku centrs- Ludzas pilskalna pakājē izveidotais Amatnieku centrs aicina apgūt senos arodus Suprātku istabā, līdzdarboties keramikas, audēju, skroderu darbnīcās. Izstāžu zālē iespējams aplūkot novada meistaru darbu izstādes. Tepat amatnieku centrā baudīsim arī pusdienas... īstas latgaļu pusdienas. Pārbrauciens uz Rēzekni. Nakts viesnīcā Latgales sirdī.

2. diena. Brokastis. Nesteidzīga apskates ekskursija pa
Rēzekni- pilsētu Latgales sirdī… koncertzāle Latgales Gors, Zeimuļs, piemineklis Latgales Māra.. Rēzekne pēdējo gadu laikā ir mainījusies no vienkāršas pelēkas pilsētas uz greznu un sakoptu. Pilsētas ciemiņi ir pārsteigti, bet vietējie iedzīvotāji lepni. Aglonas bazilika ir viens no iespaidīgākajiem dievnamiem Baltijā, turklāt ļaužu nostāstos ar to saistās ne viens vien brīnums. Aglonas bazilika celta vēlā baroka stilā, un to rotā divi apmēram 60 m augsti torņi. Iekšpusē atrodas krusta velves, arkas, kolonnas, kas bagātīgi dekorētas ar rokoko stila rotājumiem. Iekārtas priekšmeti darināti 18. gadsimtā, sānu altāri – 19. gadsimta sākumā. Baznīcā glabājas plaša gleznu, skulptūru un mākslas vērtību kolekcija, tajā skaitā slavenā 17. gadsimtā darinātā svētbilde "Aglonas Brīnumdarītāja Dievmāte", ko atsedz tikai reliģisku svētku laikā. Svētbildi ticīgie uzskata par brīnumdarītāju. Pastāv uzskats, ka tai piemīt dziednieciskas spējas. Ar lielo darba mīlestību, ar uzticību visam latviskajam, ar vēlmi ieaudzināt cieņu pret savas zemes vēsturi saimniece Vija Kudiņa Aglonā izveidojusi Maizes muzeju, kur apmeklētāji var uzzināt par maizes tapšanas procesu, pagaršot maizīti vai iemēģināt roku tās cepšanā. Garšīgas pusdienas Latgaļu gaumē... protams, arī šamkovkas degustacija! Vakarā ierašanās Rīgā( ~ 21.30-22.30*)

Cenā iekļauts:

- Brauciens komfortablā autobusā;
- Gida-grupas vadītāja pakalpojumi;
- Nakts viesu namā, divvietīgi un trīsvietīgi numuri;
- Brokastis


Papildu izdevumi:

- Ekskursijas pakete- 28.50 EUR (apskates ekskursija pa Ludzu, ekskursija Ludzas amatnieku centrā, pusdienas, apskates ekskursija pa Rēzekni, ziedojums Aglonas bazilikā, ieejas biļete Aglonas maizes muzejā un garšīgas pusdienas latgaļu gaumē);
- Personīgie tēriņi

Ja klients braucienā dodas viens- piemaksa par SGL numuru 20 EUR

Ceļojuma tūroperators: SIA “Nikos Travel"
* Atgriešanās laiks var mainītie saistībā ar apstākļiem, kuri nav atkarīgi no tūroperatora.